Gönderen Konu: EĞİTİM TASMASI İŞE YARADI!!! (B.KESKİN)  (Okunma sayısı 22200 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • Yas: 50
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
EĞİTİM TASMASI İŞE YARADI!!! (B.KESKİN)
« : 05 Ocak 2012, 14:23:00 »

Değerli ustalarım av köpeklerinde sık karşılaştığımız problemlerden biride açılma  bunu aşmak için köpeğin küçük yaşlarda eğitimini versekte bazen beceremediğimiz de oluyor ve avda kaos yaşıyoruz bununla ilgli avcılar arsında konuştuğumuz bir çok seçenekler var ama nekadar faydalı olur olmaz bilemiyoruz bazende yanlış hatalar yaparak köpekleri bitiyoruz sonrada karşı tarafı arayarak bize nasıl köpek verdin diye suçluyoruz! örneğin  çok sık tavsiye edilen elektro şoklu eğitim tasmaları acaba faydalımıdır! bu konuyla ilgili ustalarımın fikirlerini bizlerle paylaşmalrını rica ediyorum hepinizi saygıyla selamlıyorum.
                    '' yeni aldığım eğitim tasması ''

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 15:22:36 Gönderen: Burhan KESKİN »

AvkoliK & Avcınınyeri - Av videoları, av tüfekleri, av köpekleri, av fotoları

EĞİTİM TASMASI İŞE YARADI!!! (B.KESKİN)
« : 05 Ocak 2012, 14:23:00 »

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• DostKoliK Üye
  • Yas: 28
  • SEVİYE = 28
abi aynı sorun bende de var nasıl halledecegız mkerak edıyorum

Şükrü SUNAR
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)
        Sultaniye köklü Bağ Fidanı yetıstırıcısı
                         P-A-Ş-A sukrusunar_45@hotmail.com

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)

abi aynı sorun bende de var nasıl halledecegız mkerak edıyorum

şükrü kardeşim herkezde var bu problem beklicez konuya sahiplenen çıkacaktır muhakak!! iyi bir elktro şok eğitim  tasması 450 tl faydalı olurmu acaba?

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 14:55:19 Gönderen: Burhan KESKİN »

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• DostKoliK Üye
  • Yas: 28
  • SEVİYE = 28
abı daha ucuzları da var alt tarafı bı sok tasması ıcın o fıyat cok degıl mı

Şükrü SUNAR
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)
        Sultaniye köklü Bağ Fidanı yetıstırıcısı
                         P-A-Ş-A sukrusunar_45@hotmail.com

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
AÇILMA
« : Şubat 05, 2008, 07:11:12 ÖS »
Alıntı

arkadaşlar ben aslında şok tasmasının alırsak yararı olurmu olmazmı diye kafamdaki soru işaretinin kalkması konusunda bir konu açmıştım ama daha önce bu konun açıldığını okudum yeni yavru yetiştirecek ve avda açılma problemi yaşayan arkadaşlarımın dikkatli okumasını tavsiye ederim!

''ama yinede ne yaptıysak olmuyor diye yakınanlar oluyorsa kendi görüşlerini yazabilirler''

BU KONUYU DEFALARCA İŞLEDİK FAKAT HALEN KÖPEĞİNİN AÇILMASI KONUSUNDA SIKINTI YAŞAYAN ARKADAŞLAR OLDUĞU İÇİN TEKRAR ETMEKTE FAYDA GÖRÜYORUM..
Sevgili arkadaşlar,bir ing.pointeri  yavruluktan itibaren eğitim aşamalarında KESİN İTAAT sevgili üstadım ERDEM YALÇINDAĞ BU KONUYA ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER İLE AÇIKLIK GETİRMİŞ.
   Ama itaat konusunda tam eğitim almamış bir köpek elinize geçtikten sonra açılma problemi ile karşı karşıya iseniz yapacanız
YANİ  DÖN ,,,KALL,,BEKLE komutlarınızı uygulamıyor ise yapacanız baya bir iş var demektir..
Senelerce köpekler ve ırkları secereleri karekteristik özellikleri saf lıkları vs.gibi konular ile av camiası konuştu tartıştı durdu..merasına göre köpek ,,,estetik özellikleri için köpek,,KOKUSU için köpek derken TÜM CAMİANIN BİR SIKINTISI VARDI VE HEP AYNI İDİ.   AÇILMA
  BU SIKINTI MERASINA GÖRE VE AVLADIĞI HAYVANA GÖRE DEĞİŞMESİ GEREKİRKEN,,, pointerler konusunda aşılamaz bir problemmiş gibi anlatılmaya ve yazılmaya başlandı...
BİZİM senelerce uyguladığımız formuller biz uyguluyo isek başarıya biraz tecrübesiz ve sabırsız bir arkadaş ıuguluyor ise bazen başarısızlıkla SONUÇLANDI...Biraz eski usullerdi ama genellikle uygulayan arkadaşların sabrede memeleri konusunda köpeğe gereğinden fazla yüklenme ve başka birçok sebepten dolayı köpekler avcıdan 100 metre uzaklaşırken daha fazla UZAKLAŞMAYA başladılar..
  LÜTFEN: SABIRSIZ BİR AVCI İSENİZ POİNTER BESLEYİP ARAZİYE ÇIKMAYINIZ...
pointerler avlarını genellikle koşarak arama yapmayı ve fermalamayı severler..Bu özellikleri kendilerine GÜVENLERİNDEN meydana gelmektedir.ONLAR İŞARET EDİCİDİRLER VE HEP BÜTÜN KÖPEKLERİN EN ÖNÜNDE ARAMA YAPMAYI SEVERLER..KENDİLERİNE KISACA ALFA köpeklerde deseniz bu yakıştırmaya hiçde yabancılık çekmezler..

POİNTER HERZAMAN GÖZÜ DAĞLARDA MERALARDA İKEN DİĞER KONTİNANTEL IRKLAR AVCI İLE BERABER ÇALIŞMAYI SEVERLER
SİZE AÇILIYO İMAJI ÇİZEN BİR POİNTER ASLINDA KANININ GEREKTİRDİĞİ GİBİ ARAMA YAPMAKTADIR..VE BU ARAMA AV EKİBİNİZDE BULUNAN DİĞER IRKLAR İLE AVLANA AVCI DOSTUNUZA BİRAZ RAHATSIZLIK VEREBİLİR..

BU YÜZDEN ÖNCE KESİN İTAAT  :::  GEL   KALL   DÖN  BEKLE
KOMUTLARI İYİCE PEKİŞTİRİLMİŞ BİR POİNTER DİĞER AVCI DOSTUNUZU RAHATSIZ ETMEYECEKTİR..
NEYSE ARKADAŞLAR BU KONUYU DAHA FAZLA UZATIP OKUYUCU GARDAŞLARIN CANINI DAHA FAZLA SIKMAYALIM

KÖPEĞİNİZ GEREĞİNDEN FAZLA AÇILIP ARAMA YAPIYOR İSE BİZİM HALA KULLANIP VE FAYDASINI GÖRDÜĞÜMÜZ USUL VE EĞİTİMLERİ SİZLER İLE PAYLAŞMAKTA SAKINCA GÖRMÜYORUM

1    30 METRE BİR İP  2    ESKİ BOĞMA TASMA   3  ÇOK FAZLA AÇILAN BİR KÖPEK

TASMAYI KÖPEĞİNİZİN BOYNUNA GEÇİRİNİZ..İPİ TASMAYA BAĞLAYINIZ...İPİN DİĞER UCUNA ELİNİZE ZARAR VERMEMEK İÇİN BİR ÇUBUK VEYA HALKA ŞEKLİNDE BİR TUTMA ARACI BAĞLAYINIZ

ARAZİYE VEYA EĞİTİM ALANINI ÖNCEDEN BELİRLEDİĞİNİZ İÇİN  KÖPEĞİNİZ İLE BİRLİKDE EĞİTİM ALANINIZA GİDİNİZ
BİR ELİNİZDE İP ,, KÖPEĞİ BOĞMA TASMASI İLE SERBEST BIRAKINIZ..
BÜTÜN KONTROL SİZDE ARTIK
BAŞLADINIZ HERHENGİ BİR YÖNDE YÜRÜMEYE,,,KÖPEĞİNİZ ÖNÜNÜZE TAM GAZ GEÇTİ VE DÖRT NAL KOŞMAKTA
İPİN SONUNA DOĞRU ELİNİZDEKİ İP VASITASI İLE KÖPEĞİNİZİ TASMA SAYESİNDE FRENLEYİNİZ (ANİ BİR DARBE İLE )
KÖPEĞİNİZİN CANINI SİZDEĞİL ARTIK TASMA YAKMAKTADIR...ŞİMDİ TAM TERSİ YÖNDE YOL ALMAYA BAŞLAYINIZ
KÖPEĞİNİZ YİNE DÖRT NAL ÖNÜNÜZE GEÇTİ..İPİN SONUNA DOĞRU  ANİ BİR DARBE VE HER DARBEDE SİZİN SEÇECENİZ BİR KELİME İLE CANININ YANDIĞI ESNADA KÖPEĞİNİZE DÖN VEYA İSTEDİĞİNİZ KOMUTU VERİP
TEKRAR ZIT YÖNDE YÜRÜMETE BAŞLAYINIZ ...KISACASI BİR SAĞA ÖNÜNÜZDE KÖPEK VE İPİN SONUNDA KOMUT VE AYNI ANDA DARBE
VE BİR SOLA ,,ÖNÜNÜZDE KÖPEĞİNİZ VE İPİN SONUNA DOĞRU KOMUT VE AYNI ANDA CAN YAKICI BİR DARBE
 BU HAREKETLERİ 8   10   DEFA YAPTIKTAN SONRA BOĞMA TASMAYI BOYNUNDAN ÇIKARMAMAK KAYDI İLE BİR AY BOYUNCA TEKRARLAYINIZ...
BİR AYIN SONUNDA  BOĞMA TASMA YERİNE AYNI AĞIRLIKDA BAŞKA BİR TASMA TAKARAK İPSİZ BİR ŞEKİLDE MERAYA SALINIZ...KÖPEĞİNİZ ÖNÜNÜZE GEÇTİĞİNDE SİZİN İSTEDİĞİNİZ MESAFENİN DIŞINA ÇIKTIĞI AN
DARBE İLE BİRLİKDE VERDİĞİNİZ KOMUT ARTIK ONUN HAFIZASINDA CANININ YANACANA DAİR BİR İŞARETTİR...

BU EĞİTİM SONA ERDİKTEN SONRA YANINDA BAŞKA BİR KÖPEK VARKEN DENEMEK BAŞARLI OLUP OLMADIĞINIZI SİZE GÖSTECEKTİR..
KÖPEĞİNİZE GEREĞİNDEN FAZLA YÜKLENİRSENİZ VE GÜVENMEZSENİZ BAŞARILI OLACANIZA ŞAHSIM ADINA İNANMAMAKTAYIM

YUKARIDA YAZDIKLARIM GENELLİKLE KENDİ UYGULADIĞIMIZ USUL VE EĞİTİMLERDİR..HİÇ KİMSEYİDE İLLA BÖYLE OLMAK DİYEREK ŞARTLANDIRMAK İSTEMEM...

USULÜNE UYGUN KULLANABİLECENİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR  (  ŞOK  TAMASI  ) KULLANABİLiRLER

MUSTAFA  ÇİL

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 17:51:25 Gönderen: Burhan KESKİN »

ibrahim ozel

• Ziyaretçi
Şok tasması tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Askeri köpek eğiticileri dahil bu yöntemin yalnış kullanımlar sonucu köpeğin tamamen elden çıktığı için uygulamazlar. Çil usta zaten yazılacağın en güzelini yazmış. Şok tasmasını çok kullanırsanız köpek avı bırakıp ya arkanıza geçer ya olduğu yere yatar kalkmaz belli süre yada çok daha beter alır başını gider. O nedenle şok tasmasına karar verirseniz ki bu bir yalnıştır bu konuda usta olan daha önce defalarca kullanıp başarı sağlayan kişilerden yardım alarak yapın yada en fazla av yada eğitim boyunca 2 defa kullanın. Ama kullanırken belirleyeceğiniz komut veya köpeğin ismini söyledikden sonra kullanın. Halen düzelmediyse mutlaka eğitimi veya avı bırakın. Sonraki bir günde yine deneyin. Bu sonraki günler 3 yada en fazla 4 olmalı. Bu sürede bu yöntem işe yaramamışsa devam etmeniz köpeğinizin av köpeği olarak kullanamayacağınız duruma getirmenizi sağlayacaktır. Daha bu konuda söylenecek söz çok ama bence şok tasmasına gerek yok. Düzelecek köpek diğer yöntemlerlede düzelir.

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 16:24:26 Gönderen: İbrahim ÖZEL »

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
[HIGHLIGHT=#ffff00]

Şok tasması tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Askeri köpek eğiticileri dahil bu yöntemin yalnış kullanımlar sonucu köpeğin tamamen elden çıktığı için uygulamazlar. Çil usta zaten yazılacağın en güzelini yazmış. Şok tasmasını çok kullanırsanız köpek avı bırakıp ya arkanıza geçer ya olduğu yere yatar kalkmaz belli süre yada çok daha beter alır başını gider. O nedenle şok tasmasına karar verirseniz ki bu bir yalnıştır bu konuda usta olan daha önce defalarca kullanıp başarı sağlayan kişilerden yardım alarak yapın yada en fazla av yada eğitim boyunca 2 defa kullanın. Ama kullanırken belirleyeceğiniz komut veya köpeğin ismini söyledikden sonra kullanın. Halen düzelmediyse mutlaka eğitimi veya avı bırakın. Sonraki bir günde yine deneyin. Bu sonraki günler 3 yada en fazla 4 olmalı. Bu sürede bu yöntem işe yaramamışsa devam etmeniz köpeğinizin av köpeği olarak kullanamayacağınız duruma getirmenizi sağlayacaktır. Daha bu konuda söylenecek söz çok ama bence şok tasmasına gerek yok. Düzelecek köpek diğer yöntemlerlede düzelir.
[/quote]

[HIGHLIGHT=#ffffff]komutanım değerli yorumun için çok teşekkür ederim! arkadaşlar şok tasması kullanacaksak çok dikkatli olmamız gerekiyor!!!![/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

Çevrimdışı Mustafa Kemal KESKİN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 60
  • SEVİYE = 6
Yaban TV'de; Köpekler konusunda yüksek eğitim görmüş bir uzman, İngiliz Pointer ve İngiliz seter için koşarak aramak, İngiliz ırklarında olması gereken bir özellik demişti. Koşarak aramayan, açılmayan bir İngiliz için de eksi değerlendirme yapıldığını söylemişti. Nasıl Kopay'dan kuşçu köpek gibi av yapmasını bekleyemezseniz, İngiliz Pointer'den de başka türlü av yapmasını beklemek pek doğru olmaz bence. Şayet avda açılmayan köpekten hoşlanıyorsanız, yakın avlayan köpek ırklarından birini tercih etmenizde fayda vardır.

Mustafa Kemal Keskin  0 505 4577838

ibrahim ozel

• Ziyaretçi
Mustafa abi açılma var açılma var. Alıp başını giden köpekler için kullanılması gerekiyor bu tasmanın. Yoksa pointerde avın şekline ve türüne göre zaman geliyor 150 mt açılması problem olmuyor. Ama sen bi dağda köpek diğer dağdaysa buda pointerin özelliği içinde bulunmuyor.

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
 kemal abi değerli yorumun için çok teşekkür ederim ilk defa bir poınter bakıyorum tecrübe deneyimlerinize ihtiyacımız var sağol abi selamlar

Çevrimdışı Mustafa Kemal KESKİN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 60
  • SEVİYE = 6
Ben daha İngiliz Pointer'lerin avlanma stillerini bilmiyorken elime bir sarıkafa geçti. Burun yapısı aynı seterler gibiydi. Bu köpek İlk 3 yıl devamlı avları kovaladı. Daha sonra ava oturdu çok güzel avlar yaptırdı. O köpeğin yorulduğunu, kokuya girip kuyruk salladığını hiç hatırlamıyorum. Sadece avdan emin olmadığında tam ferma etmez kuyruğu hafifçe titretirdi. Çok suratli koşarken aniden dönerek frene basar 15 - 20 hatta 30 M. kedilediği olurdu. Bana çok güzel avlar yaptırdı. Kekliğe gittikmi kaç köpek olursa olsun benim köpeğin bütün köpeklerden önce kekliği bulacağını bütün arkadaşlarım bilirdi. Bunlar bana göre İngiliz Pointer'in iyi tarafları. Bana göre çok ta kötü tarafları vardı, onları burada yazmıyacağım. İngiliz Pointer'i tercih etmiyorum. Benim avlandığım köpek benden en fazla 15-20 M. açılacak. Aslında bu mesafe dahi bana göre fazla ama bazen köpeğin biraz açılması gerekiyor. Avda 2 M. önümde ferma eden bana ait köpeğin önünden kalkan ava dahi ateş edenleri gördüm. Düşünün benim köpek açılacak, başka bir avcının önünde ferma edecek. Bu sadece bana göre açılan köpeğin sakıncalarından biri. Dedim ya tercih meselesi. Saygılar.

« Son Düzenleme: 06 Ocak 2012, 20:34:45 Gönderen: Mustafa Kemal KESKİN »

Mustafa Kemal Keskin  0 505 4577838

Çevrimdışı Veysel ALTINDAĞ

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • Yas: 31
  • SEVİYE = 453
burhan abi öncelikle avcının açılma mesafesini ne kadar istediğini belirlemek lazım. Pointerden önceki setterimle gezerken arkadaşlar köpek çok açılıyor diyorlardı bende köpekle kavga ediyordum önümde geziyorsun senin bulacağın kuşu bende bulurum diye. Yani demek istediğim benim stilim bu. Tarımla uğraşıyorum vede yaşım genç. Akşama kadar hiç durmadan tam tempo gezerim. Setterimi satarken 2 defa kurtzar teklif ettiler kabul etmedim. Yakın gezen köpeği sevmiyorum. Benim köpeğim benden 200 metreye kadar açılabilir (araziye göre koordineli çalışma şartıyla) ama köpeğe dürbünle bakılıyorsa da çaresine bakmak lazım. şok tasmasi işine de karşıyım ayrıca. Cunki öyle bir tanıtıldıki herkes kullanmaya kalkıyor vede gereksiz kullanıldığı zaman faydadan çok zararı var.

Veysel ALTINDAĞ 05384958809     1985

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
burhan abi öncelikle avcının açılma mesafesini ne kadar istediğini belirlemek lazım. Pointerden önceki setterimle gezerken arkadaşlar köpek çok açılıyor diyorlardı bende köpekle kavga ediyordum önümde geziyorsun senin bulacağın kuşu bende bulurum diye. Yani demek istediğim benim stilim bu. Tarımla uğraşıyorum vede yaşım genç. Akşama kadar hiç durmadan tam tempo gezerim. Setterimi satarken 2 defa kurtzar teklif ettiler kabul etmedim. Yakın gezen köpeği sevmiyorum. Benim köpeğim benden 200 metreye kadar açılabilir (araziye göre koordineli çalışma şartıyla) ama köpeğe dürbünle bakılıyorsa da çaresine bakmak lazım. şok tasmasi işine de karşıyım ayrıca. Cunki öyle bir tanıtıldıki herkes kullanmaya kalkıyor vede gereksiz kullanıldığı zaman faydadan çok zararı var.

Veysel kardeşim değerli yorumun için çok teşekkür ederim bende yıllarca setter köpekle av yaptım 5 avındayken  onu talihsiz bir kaza sonucu kaybettim trafik canavarına kurban verdik çok üzüldüm hatta kendimi tutmadım ağladım  ben çulluk avcısıyım çulluk avını çok seviyorum onun çulluktaki fermalarını aportlarını çok özlüyorum ilk defa iyi bir kandan gelme poınter bakıyorum köpek açılır 100mt 200mt çaresi bulunur ama sahibini terk etmemli sözünü dinlemeli nerede eksiklik yapıyouruz bilemiyoruz bunu öğrenmeye çalışıyorum ustaların tavsiyesini göz önüne alarak 450 tl verip numex 200 eğitim tasması aldım kısmetse yarınki avada deniyecez tabiki ustaların bize tarif ettiği şekilde inşallah faydasını görürüz, eğer göremezsek döneriz gene settere geliriz senin birçayını içmeye selamlar saygılar güzel kadeşim!!

Çevrimiçi Samet BEREKET

• Samet BEREKET
  • GeneL Sorumlu
  • *
  • SEVİYE = 14
Selam burhan abi bende pointer besliyorum benim köpeğimde bıldırcında açılma yapmıyor fakat ormana girdiği zaman alıp başını gidiyordu neyapsam ne etsen diye düşünürken formülü buldum bakıyorum benim istdeiğim mesafeyi geçiyor çağırıyorum dönüyor hemen sürekli irtibat halindeyim köpeği kendi başına bırakmıyorum çağırıyorum elimle ne tarafa işaret edersem köpek o tarafa yöneliyor geçinip gidiyoruz ama çok sabırlı olmak lazım (allah sana sabır versin) köpeğininde avı bol olsun inşallah..

SAMET BEREKET  SAMSUN/BAFRA

Çevrimdışı Cemal ÇIKRIKÇIOĞLU

• DostKoliK Üye
  • Yas: 54
  • SEVİYE = 20
  • AVKOLİKCİYİZ VESSELAM
    • Gayınçonun sitesi
ÇİLustanın tarifini uygulamak lazım

Cep No:0533 771 89 15

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)

ÇİLustanın tarifini uygulamak lazım

aynen katılıyorum sana cemal abi ama ustamla görüştüm aşırıya kaçmamak şartıyla kullanabilirsin dedi!!!

Çevrimdışı Mustafa ÇİL

• aVKoLiK YazaR
  • *
  • Yas: 41
  • SEVİYE = 18
  • aVKoLiK
    • avkolik
Ynt: VE SONUNDA BEKLEDİĞİM EĞİTİM TASMASI GELDİ (B.KESKİN)
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2012, 23:31:23 »
genede bir işe yaramazsa bana gönder
  ama makinayı değil pointeri :)

Mustafa ÇİL (0531 904 8104 )
Emet / Kütahya 1975 avkıf pointer

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2012, 23:37:25 »
genede bir işe yaramazsa bana gönder
  ama makinayı değil pointeri :)

onu hiç isteme ustam vermem!!! o asaletin son yavrusu!!!!!   

ibrahim ozel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2012, 23:57:30 »
Ben aldım bu cihazdan ilk önce kendime denedim hayvana vereceğim acıyı tattım. Allah köpeğe acıya dayanma gücü versin ne diyeyim. İnşallah fazla acı vermeden istediğini elde edersin abi.

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2012, 00:03:08 »
Ben aldım bu cihazdan ilk önce kendime denedim hayvana vereceğim acıyı tattım. Allah köpeğe acıya dayanma gücü versin ne diyeyim. İnşallah fazla acı vermeden istediğini elde edersin abi.

yok komutan kademeli bu cihaz 1 ila 9 kadar şoklama titreşimi var dikkatli kullanırım  merak etme!!

Çevrimdışı Hasan TONKUR

• DostKoliK Üye
  • Yas: 51
  • SEVİYE = 6
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2012, 00:21:11 »

Burhan Kardeş,

Kullandıktan sonra, sonucuda paylaşmanı isteriz.

Kullanacak arkadaşlara örnek olması amacıyla.

Selamlar...

Hasan TONKUR -- ALPEREN

''  BEYLERİN AĞASI OLMAZ. ''

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
« Yanıtla #21 : 08 Ocak 2012, 00:27:00 »

Burhan Kardeş,

Kullandıktan sonra, sonucuda paylaşmanı isteriz.

Kullanacak arkadaşlara örnek olması amacıyla.

Selamlar...

tamamadır başkanım inşallah iyi sonuç alırız. 

Çevrimdışı Veysel ALTINDAĞ

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 453
« Yanıtla #22 : 08 Ocak 2012, 00:30:59 »
abi havlama tasmasinı kendi üzerimde denemiştin. Aslında o kadar fazla elektrik veriyor sayılmaz ama kilo oranında farkı olurmu bilemem. Vede o kadarcık şokun bile köpeği süt dökmüş kediye çevirdiğini gördüm. Sonuçları merakla bekliyoruz...

Veysel ALTINDAĞ 05384958809     1985

Çevrimdışı Burhan KESKİN

• aVKoLiK YÖNETİCİ
  • *
  • SEVİYE = 457
  • (Çulluk Avcısı)
« Yanıtla #23 : 08 Ocak 2012, 00:39:07 »
abi havlama tasmasinı kendi üzerimde denemiştin. Aslında o kadar fazla elektrik veriyor sayılmaz ama kilo oranında farkı olurmu bilemem. Vede o kadarcık şokun bile köpeği süt dökmüş kediye çevirdiğini gördüm. Sonuçları merakla bekliyoruz...

Veysel  tanıtım CD göndermişler izledim inanılmaz bir şey inşallah verimini alırız bende denedim kendimde biraz gıdıklıyor ama yarınki avda denicem bakalım ne sonuç alıcam. 

Çevrimdışı Mustafa ÇİL

• aVKoLiK YazaR
  • *
  • Yas: 41
  • SEVİYE = 18
  • aVKoLiK
    • avkolik
« Yanıtla #24 : 09 Ocak 2012, 13:43:09 »
burhan açmadım konu kalmamış ki,camia sormuş telden veya msj lar ile bende konu haline getirmeye çalışarak açıklamaya çalışmışım,ama genede hala açılmayı bekleyen konularda yok değil

Mustafa ÇİL (0531 904 8104 )
Emet / Kütahya 1975 avkıf pointer