Gönderen Konu: GDO'lu Köpek Mamaları (Listeyi Kesinlikle İnceleyin Dostlar)  (Okunma sayısı 9141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tamer KUVVET

• DostKoliK Üye
  • Yas: 29
  • SEVİYE = 1

MAALESEF GDO ÜRÜNLER ARASINDA 4 URUN VARKİ TUM HAYATIMIZA GIRMIS.
*MISIR
*PAMUK
*SOYA
*KANOLA
GELELİM KONUYA
PROPLAN MAMA
İÇİNDEKİLER: Kuzu , pirinç , mısır,tavuk Unu, mısır unu,hayvansal yağ (Vitamin E katkılı), Pancar küspesi, yumuşatılmış tavuk eti, balık yağı, bira mayası, disodyum fosfat, sodyum klorid, vitamin ilaveleri, mineral ilaveleri, potasyum klorid, L-lisin.
DİKKAT.. MISIR UNU MEVCUT

HİLL'S
Konserve İçeriği;
Karaciğer, tavuk, soya, balık eti, glandular et, öğütülmüş mısır, taurine, vitamin ve mineraller
DİKKAT... SOYA VE MISIR

Hills Adult Lamb & Rice Formula,
Mamanın İçeriği;
Kuzu eti, inceltilmiş pirinç, pirinç unu, arpa, yulaf unu, öğütülmüş buğday unu, glütenli mısır unu, hayvansal yağ, kurutulmuş pancar kökü, keten tohumu, potasym klorit, iyodize tuz, mineraller ve vitaminler.
DİKKAT.. MISIR UNU

ROYAL CANİN
Mamanın İçeriği;
Pirinç, hidrolize soya proteini, kümes hayvanları eti, hayvansal yağlar, kümes hayvanları karaciğeri, mineraller, şekerpancarı küspesi, balık yağı, bitkisel yağlar (hodan yağı dahil), hidrolize edilmiş kabuklu deniz hayvanları, mannan oligo sakkaritler, iz elementler, hidrolize edilmiş kıkırdak, taurin, sodyum polifosfat, vitaminler,
DİKKAT.. SOYA PROTEİNİ

AYRICA ŞU ADRESE BIR GÖZ ATIN DERİM.

http://www.havhav.com/forum/viewtopic.php?t=21106

Not:Alıntıdır.

Tamer Kuvvet - 1985
  İstanbul-  A Rh (+)
    DUCK HUNTER
     05368122000

AvkoliK & Avcınınyeri - Av videoları, av tüfekleri, av köpekleri, av fotoları

Hüseyin ORHAN

• Ziyaretçi
paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler tamer kardeşim, kendimize ne kadar dikkat ediyorsak köpeklerimize de aynı özeni göstermemiz gerek

Çevrimdışı Tamer KUVVET

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 1
Aynen abi benide bir veteriner abi var o uyardı şok oldum resmen hemen mamayı değiştircem.

Tamer Kuvvet - 1985
  İstanbul-  A Rh (+)
    DUCK HUNTER
     05368122000

volkanözcan

• Ziyaretçi
Bilgilendirme için tesekkürler ama mama ile beslenen köpekler cabuk gelistigi bi gercek tabi cabuk gelişip cabul ölüyolar demekki. onun için yavruluk dönemlerinde mamayı sahsen tavsiye ediyorumama ilerleyen yaslarında pişmiş ev yemekleri bence ideal. tabi orantılı olarak.

Çevrimdışı Fevzi DURSUN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 43
  • SEVİYE = 304
  • Tavşanı Tazı Tutar, Çalımı Avcı Atar
işin bu boyutunu hiç bilmiyorduk,, bilgilendirme için teşekkürler tamer

İZMİR/Buca  1971
fevzidursun_035@hotmail.com
0535 549 89 96

Çevrimdışı Yücel MERT

• DostKoliK Üye
  • Yas: 38
  • SEVİYE = 10
neyseki sportmix aralarında yok. :)
biraz teselli oldum açıkçası.
imkan meselesi ama bencede kesinlikle az yağlı ve baharatsız ev yemekleri en güvenlisi.
paylaşım için teşekkürler arkadaşım.

Yücel MERT
Manisa/Diyarbakır

Çevrimdışı Burak SEZER

• Duck Hunter
  • GeneL Sorumlu
  • *
  • Yas: 26
  • SEVİYE = 76
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler Tamer bey....

Burak Sezer  1988 Samsun\Çarşamba 
Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği
Çarşamba Safari Avclk Atıclk ve İhts Klübü
www.kayhaf.com

volkanözcan

• Ziyaretçi
Zararı olmayan bi mama türü varmı bi okadarda besleyici olan?

Çevrimdışı Tamer KUVVET

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 1
Volkan abi biz bu mamadan kullanıyoruz yeni aldık GDO'suz bi üründür garantilidir.                                                    Linki = http://www.eukanuba.com.tr/Urunler.php?SBID=36

Tamer Kuvvet - 1985
  İstanbul-  A Rh (+)
    DUCK HUNTER
     05368122000

Çevrimdışı Fehmi ABACI

• DostKoliK Üye
  • Yas: 35
  • SEVİYE = 0
       Tamer yeğenim biz bunu aldık (Eukanuba 15.9 Kg Kuzulu Pirinçli Yavru Köpek Maması) ama kesinlikle GDO suz diyemem gerçi Veteriner bunu önerdi ama o önerdi diye olmayacak diye bişey yok. neticede onun içinde de Mısır var.

Volkan Bey bununla birlikte açıkçası hiç zararı olmayan hazır mama olacağına da inanmıyorum en az zararlı olan diyebiliriz belki..

Bence en iyisi köpeğimizi kendi ev yapımı mamalarımızla beslemek ama bu da çok zaman alıcı ve uğraş gerektiren bir iş. özellikle gelişme döneminde yumurta peynir yoğurt makarna süt(sulandırarak) hepsinden vermek gerekli..Tabi kemik gelişimi için kalsiyum takviyesi ve vitaminler de önemli ben hazır mamanın yanında bunları da veriyorum.. bu güne kadar bir sorun yaşamadım

Fehmi ABACI            
1979 - EDİRNE A Rh (+)
abacifehmi@hotmail.com
05425869544

Çevrimdışı Azerşin Saraç

• patiizi
  • Yeni Üye
  • *
  • Yas: 39
  • SEVİYE = 0
    • Pati İzi Pet Center
Öncelikle herkese iyi hafta sonları dilerim. Açıkçası nette bir araştırma yaparken tesadüfen sitenize rastladım ve bu başlığı gördüğümde de sizleri aydınlatmak istedim.

GDO'lu mama nedir? Bu konuda yukarıda yapılan açıklamalara sonuna kadar katılıyorum, halihazırda ismi geçen markalar için köpek yada kedi mamaları kötüdür, vermeyin diyemem. Bu mamaların tamamı yurtdışından geliyor ve tabii ki gümrük kontrolünden geçiyor. Bizim ülkemizdeki cihazlar mama içerisindeki GDO oranını ölçmeye yönelik deil maalesef, sadece GDO var mı yok mu diye bakılıyor. Ve hayvan gıdasında öncü ülke olan ABD'de de GDO lu mama üretiliyor. Çünkü oradaki mısır, buğday, soya GDO içeriyor.
Bilmenizi isterim ki ülkemizde tamemen organik yani içerisinde hiç GDO BARINDIRMAYAN mamalar da var artık. Bunlardan birisi BRİT markasıyla kuzu etli, somonlu ve geyik etli çeşitleriyle satışa sunuluyor. Diğeri ise 3 aydır ülkemize gelen ve özellikle av hayvanlarına yönelik yüksek enerjili maması da olan Profine. Her iki mamayı da gözüm kapalı tavsiye edebilirim, tamamen organik oldukları için.
Profine mamanın artıları bununla da kalmıyor, aynı zamanda diğer mamalarda vermiş olduğunuz gramajın %50 daha azını vererek köpeğinizi besleyebiliyorsunuz, bu da direkt cebe OLUMLU yansıyor:)

Bu arada ben kimim, hemen konuya girdim kusura bakmayın kendimi tanıtamadım. İstanbul Kadıköy sahrayıcedid'te Pati İzi Pet Center'ın sahibiyim, aynı zamanda özellikle kedi-köpek beslenmesi konusunda da danışmanlık yapıyorum.
Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
Kalın sağlıcakla.
Azerşin...

« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 17:58:30 Gönderen: Ömer BÜYÜKKURUTLU »
Hayvani olan hiçbirşey bana yabancı değildir !...
www.patiizi.com

Çevrimdışı Fevzi DURSUN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 43
  • SEVİYE = 304
  • Tavşanı Tazı Tutar, Çalımı Avcı Atar
Öncelikle herkese iyi hafta sonları dilerim. Açıkçası nette bir araştırma yaparken tesadüfen sitenize rastladım ve bu başlığı gördüğümde de sizleri aydınlatmak istedim.

GDO'lu mama nedir? Bu konuda yukarıda yapılan açıklamalara sonuna kadar katılıyorum, halihazırda ismi geçen markalar için köpek yada kedi mamaları kötüdür, vermeyin diyemem. Bu mamaların tamamı yurtdışından geliyor ve tabii ki gümrük kontrolünden geçiyor. Bizim ülkemizdeki cihazlar mama içerisindeki GDO oranını ölçmeye yönelik deil maalesef, sadece GDO var mı yok mu diye bakılıyor. Ve hayvan gıdasında öncü ülke olan ABD'de de GDO lu mama üretiliyor. Çünkü oradaki mısır, buğday, soya GDO içeriyor.
Bilmenizi isterim ki ülkemizde tamemen organik yani içerisinde hiç GDO BARINDIRMAYAN mamalar da var artık. Bunlardan birisi BRİT markasıyla kuzu etli, somonlu ve geyik etli çeşitleriyle satışa sunuluyor. Diğeri ise 3 aydır ülkemize gelen ve özellikle av hayvanlarına yönelik yüksek enerjili maması da olan Profine. Her iki mamayı da gözüm kapalı tavsiye edebilirim, tamamen organik oldukları için.
Profine mamanın artıları bununla da kalmıyor, aynı zamanda diğer mamalarda vermiş olduğunuz gramajın %50 daha azını vererek köpeğinizi besleyebiliyorsunuz, bu da direkt cebe OLUMLU yansıyor:)

Bu arada ben kimim, hemen konuya girdim kusura bakmayın kendimi tanıtamadım. İstanbul Kadıköy sahrayıcedid'te Pati İzi Pet Center'ın sahibiyim, aynı zamanda özellikle kedi-köpek beslenmesi konusunda da danışmanlık yapıyorum.
Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
Kalın sağlıcakla.
Azerşin...
bilgilendirme için teşekkürler  azerşin kardeşim, böyle yapıcı paylaşımlarınızın devamını bekleriz selamlar

İZMİR/Buca  1971
fevzidursun_035@hotmail.com
0535 549 89 96

Çevrimdışı Yusuf BİLGİN

• Yeni Üye
  • *
  • Yas: 38
  • SEVİYE = 0
Her zaman diyorum yine diyeyim.
Orijen orijen Orijen
Türkiye pazarındaki alınabilecek en iyi mamadır.

Çevrimdışı Ozan Erdemli

• Yeni Üye
  • *
  • Yas: 33
  • SEVİYE = 0
Amerika'da üretilen mamalar yerine Avrupa'da üretilen mamaları tercih etmek en iyisi, çünkü GDO Amerika'da serbest ama avrupa'da yasak,yasak derken %0,09 gibi düşük miktarları geçmiyor.. Örneğin Royal Canin Fransa üertimli bir mama,terchi edilebilir.

AvkoliK & Avcınınyeri - Av videoları, av tüfekleri, av köpekleri, av fotoları

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
5+2 (cevap rakamla : 7):