..:: AVCILIK ::.. > Süper Pozeler

Büyük Huğlu hakkında yardıma ihtiyacım var.

<< < (3/5) > >>

Fatih TUTKUN:

--- Alıntı yapılan: Osman KÖRÜKCÜ - 10 Ağustos 2012, 23:12:11 ---
Fatih bey siz sanırım kafaya koymuşsunuz,illede bu marka diye yani bizlerin yorumlaması faydasız hiç sorup kafanızı karıştırmayın bari,gidin hiç vakit kaybetmeden hemen alın derim nasıl olsa illede alacaksınız.

ama illede bir yorum yap dersen kaliteli silah yaptıklarını duydum ancak uçuk kaçık bir fiyat,bu paralara avrupa tüfek alınır,herşeyi geçtim büyük huğlu,küçük,huğlu,orta huğlu vs bunlar bana göre hikaye illede bir huğlu olsun diyorsanız orjinal "Huğlu kooperatifi" silahları alın yani sadece "Huğlu" olsun!! diğerleri orjinal Huğlunun çakmasıdır.
Yani kısaca "TAKLİT SADECE ASLINI YAŞATIR" Fatih bey...

--- Alıntı sonu ---

Merhaba Üstadım,
Burada yazdığım ilk mesajda yorumlarınıza göre siparişimi iptal edeceğim veya siparişim devam edecek diye belirttim.Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar alma derse başka markaya bakacağım ama şimdilik Büyük Huğlu. Bunu seçme nedenim biraz özel onun için bu kadar araştırıyorum.fiyat konusuna pek bakmayın.Bilgilendirme için teşekkürler.

Osman KÖRÜKCÜ:
Marka kötümü derseniz,kötü diyemem alayımmı derseniz pahalı derim haricinde kullanıpta sıkıntı yaşayan görmedim daha doğrusu öyle çok fazla kullananda görmedim.

Raşit DİNÇ:
Merhabalar, ismim Raşit Dinç ve Kafkas Av Marketin sahibiyim ,nacizane biraz bilgiyi paylaşmak isterim ,öncelikle şunu belirteyim her markayı satmaktayız ve her firmayla iyi ilişkilerimiz bulunmaktadır dolayısıyla A veya B markası satılması ticari açıdan bizim için farkı yoktur bunu belirttikten sonra şunları söyleyebilirim,  Büyüh Huğlu markası genelde ihracata çalışan eski bir markadır, özellikle trap ve skeet tüfeklerinde ün yapmış değerli Mürsel Usta bu firmada çalışmaktadır.Herhangi bir trap veya skeet atıcısına Mürsel ustayı ve büyük huğluyu sorsanız genellikle iyi yorumları duyarsınız.Gelelim av tiyi s.pozelerine şimdi tamamen şahsi düşüncemi söylüyorum ,çelik kasada bu kadar hafif ,estetik ve ince işçilik başka markada pek göremedim (standart tüfeklerden bahsediyorum) tüfeklerin dengesi ,yüze rahat gelmesi ve grupmanı gayet güzeldir, görmek incelemek ve kullanmak lazımdır derim.Ben 3 yıldır conkuest tüfeğini atışta kullanıyorum birçokta madalyam oldu...sayın Osman Bey büyük,küçük vs huğlu bunlar hikayedir demissiniz ve asıl olan koperatif diyerek kendi düşüncenizi belirtmişsiniz , Bu firmayı ve tüfeklerini yakından bir inceleyin göreceksiniz ki atı alan üsküdarı geçmiş. Belkide ...... huğlu adında bir marka çıkacak ve pazarda lider olacak ,   Ata ,Armsan markaları gibi ....Silah sanayimiz gerçekten çok gelişti yakın zamanda İtalyanın tüfek markalarını TÜRKİYEDE  yaptırdığını göreceğiz ve gurur duyacağız ...aklıma gelmişken Büyük huğlunun s.poze tüfekleri Amerikada internet sitelerinde 3000 $ fiyatlarına satıldığı sitenin linkini yazacağım ,şu an hatırlamıyorum ama bulup sizinle paylaşacağım...tekrar şunu belirteyim tüm markalarda ciddi emek var ve sürekli iyileştirmeler yapıyorlar, daha iyi olacaklar...saygılarımla ,iyi geceler......RAŞİT DİNÇ

Raşit DİNÇ:
Büyük huğlu Amerikaya sterling markasıyla mal veriyor ,Amerikadaki bu sitenin adresini buldum ve paylaşıyorum, sayfada en altta  sterling tüfeklerini tıklayın ve inceleyin fiyatlar 3000-3700 $ arasında ve tüfekler  büyük huğlunun standart atış tüfekleri...

http://www.bighornarmory.com/products/

Osman KÖRÜKCÜ:
Raşit bey öncelikle sitemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.açıklamalarınız içinde ayrıca teşekkür ederim.
Raşit bey öncelikle üstünde durmak istediğiniz nokta  yerli firma olmasında dolayı destek vermemiz gerektiği düşünüyorsanız sizinle aynı fikirdeyim eyvallah
ancak çok kullanılmadığı içindirmi nedir bilemiyorum mesela okadar kişiyle  av yaptım çok kişi tanıdım her gördüğüm avcı arkadşalarında silahlarına bakmadan geçmem merakmıdır nedir artık,kendi ekip arkadaşlarım dahil çok az kişide nadiren büyük huğlu tüfeği kullanan gördüm. iyi reklam yapmıyorlar deyin,iç piyasaya önem vermiyorlar deyin,kendini iyi ifade edemiyorlar deyin ne derseniz deyin ama ülkemizde bu markanın yaygınlığı oldukça düşük eminim bu konuda bana katılırsınız.yani birisi bu silah nasıl diye soruduğu zaman çok nadir kişiler (sizler gibi av bayisi vs) bu tüfeğin özelliğini kalite veya kalitesizliğini yorumlaya biliyor ve doğal olarak diğer yorumcularda bu markayı tanımadığı için tanıdık markalar öneriyor.

eğer bu marka hakatten bahsettiğiniz kadar kaliteli bir markaysa (kesinlikle kötü demiyorum) kendini tanıtma ve yaygınlaşma konusunda oldukça zayıf kalmışlar.
ama öncelikleri dışa açılmak ihracat yapmaksa bırakın istediği yönde ilerlesinler derim kendi avcısını önemsemeyen firmayı bende önemsemem.
ama şunuda iyi biliyoruzki bu sektörde ihracat rekoru Hatsan firmasınındır dünyada 80 ülkeye tüfek ihracatı yapıp  rekor kırarak ödül alan bir firmadır,Yıldız,huğlu,armsan firmalarıda azımsanmayacak kadar önemli tüfek ihracatı yapan firmalardır. bunları biliyorum ama büyük huğlu firmasının bu başarısını inanın ilkkez sizden duydum,yani hatsanın ihracat rekoru kırdığını,armsanın,yıldızın kaydadeğer ihracat yaptıklarını biliyorsam büyük huğlunun bu başarısınıda bilmemiz gerekmiyormu. yani bazı şeyler hala eksik değilmi sizce?

Bu yazdıklarım tamamen şahsi fikrimdir firmayı kötüleme karalama babında bir yorum yapmak değil amacım. buna keza yorumum içerisinde böyle bir ifade kullanmamaya özen gösterdim,amacım kendi aramızda özeleştiri.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Yanıtla

Tam sürüme git