Gönderen Konu: KOPAYCI YOKMU?.....  (Okunma sayısı 8494 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih DEMİRCAN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 37
  • SEVİYE = 0
  • Avımıza ve avlağımıza sahip cıkalım...
KOPAYCI YOKMU?.....
« : 23 Temmuz 2008, 18:05:21 »

Arkadaşlar site kurulduğundan beri gündeme getirmek istediğim bir konuydu bu sanırım kopay cinsi köpekle av yapan hiç üyemiz yok.eğer varsa ben bu konuda da bir söyleşi yapmak istiyorum bu köpeği tanıtacak birileri vardır umarım.çünkü kendi avcı kulübümden takip ettiğim kadarıyla kopaycılık ta bir hastalık o avın haz zı da bir başka eğer varsa bir üyemiz çıksın bize kopay cinsi diye bildiğimiz av köpeğini bir tanıtsın.tarihçesi nedir aslen kimlere ait bir köpektir avlanma teknikleri nasıldır bir söylesin.bilmeyenlere de ışık tutmuş olur.ben resim olarak bir kaç tane göndereyim belki bu işin meraklıları varsa daha başka resimlerde ekleyebilirler

fatih demircan
balıkesir 1977
0 533 255 54 64

AvkoliK & Avcınınyeri - Av videoları, av tüfekleri, av köpekleri, av fotoları

KOPAYCI YOKMU?.....
« : 23 Temmuz 2008, 18:05:21 »

ahmethoca

• Ziyaretçi
Ynt: KOPAYCI YOKMU?.....
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2008, 19:00:22 »
Abi çok güzelmiş köpekler. Biz bundan  4 yıl önce bir arkadaşımla  Kütahya Simavdan ortak  bir kopay aldık. İyi bir kopay olduğunda , gerçekten müthiş zevkli bir av. Ama kopayı bizim kuş köpekleri gibi tek başına eğitemiyorsun.Belki katılmayanlar olabilir ama benim çevremde kopaycı pek çok arkadaşım var bu konuda hemen hemen hepsi kopayın eğitimi için muhakkak usta bir köpeğin yanında çıraklık yapması gerektiğini düşünüyor. Köpeği şu an arkadaşım besliyor. Arada onlarla birlikte ava gidiyorum. Kopaylar çemkire çemkire gezerken benim rocky tavşanı çoktan bulup fermayı basmış oluyor. Ama sanırım kopaycı arkadaşlar için köpeğin tavşanın soyağını takip ederken çıkardığı sesler dünyanın bütün nimetlerinden daha zevkli ve heyecanlı. Benim içinde köpeğimin ferması.  Paylaşım için teşekkürler.

Çevrimdışı Fevzi DURSUN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 43
  • SEVİYE = 304
  • Tavşanı Tazı Tutar, Çalımı Avcı Atar
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2008, 19:19:18 »
babam kopaycıdır. küçüklüğüm kopay köpeği beslemekle geçmiştir. ahmet abinin dedği gibi acemi kopay köpekleri yanlız avlanamazlar. kopay avları çok sabır ve iz sürmeyi iyi bilen tam bir ustalık isteyen iştir. kopay avlarında fazla fişek atılmaz. başka kuşlara fişek atıpta tavşan avı bozulmaz bilirim babamdam. çok incelik ve ustalık isteyen bir iştir. fazla hareket ve sıkı gerektirmeyen avdır

işte zamane avcıları gerek tavşan avının en geç açılması gerekse hareket ve fazla sıkı atamamaları açısından pek tutmazlar..

İZMİR/Buca  1971
fevzidursun_035@hotmail.com
0535 549 89 96

ahmethoca

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2008, 19:25:42 »
Fevzi abi en gıcık olduğum durumlardan biride dediğin gibi kopay soyaktayken kalkan kuşa tüfek atamamaktı. Abi kopay bağırıyor çağırıyor bir numara yok. Canın sıkılmaya başlıyor. Bu esnada bazen çulluk bazen keklik kalkıyor hele bir at. Kopay kısmıda silah sesini duydumu tavşanı falan unutup yanında bitiveriyor. Ben kahroluyorum ,kopaycılarında gözü ne çulluğu görüyor ne de kekliği.  Bana göre değil vesselam ama arada arkadaş hatrına gidiyorum işte.

bülent erdem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2008, 23:20:08 »
fatihcim benimde merak ettiğim güzel bir konu açmısın..
katılım az olsada,paylaşımlar çok güzeldi..
inşallah meraklısı olan arkadaşlarımızda katılırlar..bekliyoruz

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• aVKoLiK YazaR
  • *
  • Yas: 57
  • SEVİYE = 3
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2008, 01:22:34 »
Fatihcim Allaha çok şükür sıhhatim yerinde daha ihtiyarlamadım. Kopaycılık ihtiyar avı köpek
kaldıracak kovacak sende bir patikada bekle bir sıkı at torbaya.Kopaycılık ayrı bir meziyet isteyen bir av köpeğin sesinden anlayacaksın yoksa olmaz.bana uzak bir av türü.

İsmail ÇIKRIKÇI 1957 (Emekli Bankacı)
05326577460-

Çevrimdışı Mustafa ÇİL

• aVKoLiK YazaR
  • *
  • Yas: 39
  • SEVİYE = 18
  • aVKoLiK
    • avkolik
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2008, 01:51:15 »
  fatihçiğim alsana gardaş bir ste
ve sevdiğim bir abimn köpekleri oğlu murat da bu işe gnül verenlerden yaban tv den tanırsınız şeref solak bey
    www.domuzavcisiseref.azbuz.com

yakında bizim stemizin gardaş stelerinden biri olarak hizmete grer

Mustafa ÇİL (0531 904 8104 )
Emet / Kütahya 1975 avkıf pointer

Adil Karakus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2008, 10:32:53 »
Fatih güzel konu açmışsın aslında en zaından bütün fermadan avlanan arkadaşlarımız bu köpekle bir şekilde ava gitmişlerdir.Ben kışın domuz süreklerinde katılıyorum bu kopoy avına.Baraklarımız da var kulüpte çok zevkli aslında ,telsiz elde kulaklıkda kulakta bir yandan rüzgar eser bir yandan yanık yanık çemkirmeler ha geldi ha geçecek bağlaklar da sabır üstüne sabır sonra bir duyarsınız tak taaak  taakk  ve nihayet azılı yatmıştır.

Vallahi bayağı zevkli oluyor atraksiyon yapıyoruz değişiklik oluyor fakat malum bende pointerci olarak pek anlamam huyundan suyundan kopoy ya da barak ların yalnız ilk fırsatta bir röportaj kıvamında bir şeyler hazırlayabilirim.Ya da Sayın Süleyman ASLAN beyden rica ederiz bizlerle paylaşır.

selamlar

Çevrimdışı Fatih DEMİRCAN

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 0
  • Avımıza ve avlağımıza sahip cıkalım...
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2008, 11:22:11 »
adil abi bende önceden bir iki kere kopay avına gittim.hele ilk gittiğimde avcının köpeği çağırmasını bir duydum gülmekten karnım ağrıdı tabi bu normal bir şeymiş ben sonradan öğrendim ilk duyunca bana bir tuaf gelmişti.ayrıca domuz avlarıda zevkli olur kopayla iyi bilirim.ama bakıyorumda sitede gerçekten bir eksiklik var kopaycı arkadaşlarıda buraya katılıma sokmalıyız deişik bir atmosfer olurdu onların hikayeleride deişik oluyor

fatih demircan
balıkesir 1977
0 533 255 54 64

Alpaslan YELGEÇER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2008, 19:17:48 »
şuan bende de 14 aylıık bir kopay var.şu ara ava alıştı.bence çok güzel bir köpek.benim bildiğim kadarıyla kopay anadolu şartlarına uyum sağlamış, sesle kovan,tavşan ve domuz avı yapan,ekseri kahverengi-beyaz-siyah renklerinden oluşan,eğik ve yamaçlı arazilerde iyi av yapan ve türkiyede en çok içanadoluda beslenen bir köpek.ancak benim bir arkadaşım kopayını bıldırcın avına alıştırmıştı ve çok güzel de avlar alıyordu.ve geçenlerde bir avcı dostta 2tane beyaz kopay görmüştüm.kopaycılık çok farklı birşey.onunla birkaç defa av yapan adam onun sesine aşık oluyor.bu benim kanaatim.

Çevrimdışı Recep KUYU.54

• DostKoliK Üye
  • Yas: 51
  • SEVİYE = 0
  • çulluk avcısı
« Yanıtla #10 : 04 Kasım 2008, 21:42:38 »
fatih abisi yaramıdeştin sen kopayı bilinmi sabahın beşinde  ize salcen sonrada ciyak ciyak ses dinliyecen onun heyacanını avı kovuşunu tavşanı kaldırışını  peşinden koşusunu seyredecen benim kopaylarım öyleydi ya kafkas baraklarım aman allahım domuzun peşinde ğörceksin bilecik ormanlarının bolu ormanları kastamonu samsun ıstıranca ömerli ah ah ah dili ğelsede  sana anlatsa vadilerin sesden nasıl yıtıldığını ama neyazıkki artık yok neden bakdinle domuz avındayım adamın tarlasının yarısını telef etmiş domuzlar bizleri ava davet ettiler ğittik tarla mısırtarlası ğeç ekilmiş içinde taze mısırlarda var birğün öncesi yaptığımız etütde çoksayıda domuz olduğuna kanaat ğetirdik ava başladık benim domuz avcılığım vede köpek yetiştiriciliğim mühitimde meşhurdur saldım baraklarımın üçünü henüzdaha beşdakika olmadı aman allahım birdomuz sürüsü40,50tane kadarvar bizde yaklaşık 20 kişi varız domuzların kaçışyollarını tuttuk vuran vurana yaklaşık o ğün 17 domuz vuruldu bunların resimleri sakarya merkez avcılar kulübünde var neyse biraz oturalım dedikdinlenmeğe çekildik  ve tabi avcıların olmazsa olmazı ateşi yaktık mısırı ğörünce dayanamadım 2tane kopardım ateşe attım tam osırada tarla sahibi ğeldi domuzlar tarlanın yarısını yemiş adam bize dua ediceği yerde 2 mısırın hesabını sormaya başladı senmisin mısır koparan aman allahım  adam orda 17 tene domuz yatıyor yav size helal olsun diyeceği yerde bize bintürlü bela aklına neğelirse  işte ben kopay zevkimi orda bıraktım yemin ettim bidahamı domuz köpeği tavşan köpeği hepsini arkadaşlara dağıttım bu benim içimde bir yaradır şimdi kuş köpeği bakıyom ama aklım onlarda işte kardeş şimdi olucaktıda sana resim atacaktımda sitede kopay barak ğörücekti sabahleyin ava ğidiceksem akşam hazırlığımı yaptıktan sonra yastığa kafamı koyup uykuya dalmayı beklerdim mümkümü sabaha kadar köpek sesi kulağımda çınlar uyu yamazdım ah ah ah başını ağırt tıysam kusuruma bakma

çulluk larla dans eden adam 54 sakarya 
 11.06.1963. Recep KUYU

Çevrimdışı Mustafa Kemal KESKİN

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 6
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2008, 14:10:06 »
Fatih bey, gerçekten güzel bir konu. Ben hem kuşşu köpek hem de kopay besledim.  Kopayım çalındı, halen kuşçu köpeğim var. Bilmem ustalar benim düşüncelerime katılırmı? Ben hem kuşçu köpeklerin bulunduğu, hem de kopayların bulunduğu avlara çok gittim. Kopaylar yorulmak nedir bilmiyor, Kuşçu köpekler harlayıp yatarken onlar halen çatır çatır av yapıyorlar. Şayet kuşçu köpek gibi eğitirseniz hem ferma eden, hem de aport yapanlarını gördüm. Benim gittiğim avlarda kopaylar her zaman kuşçu köpeklerden daha çabuk av bulmuşlardır. Üstelik Radar gibi ne tavşanı, ne kekliği ne de başka avları atladıklarını görmedim. Kanat kırığını kaybetmek diye bir durumları da olmuyor. Vurulan avı mutlaka buluyorlar. Şimdi avını beğendiğim bir kopayla, yakın gezen, ferması ve kokusu kuvvetli, aportu güzel bir kuşçu köpeğin kırmasını bulsam hiç tereddüt etmeden beslerim. Saygılarımla.

Mustafa Kemal Keskin  0 505 4577838

Çevrimdışı Ramazan DİLİK

• ramazan dilik
  • Yeni Üye
  • *
  • SEVİYE = 0
  • tavşan avı
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2009, 10:25:49 »
bende tavşancı kopay var tavşandan başka 3 defa kuş avına gittim fakat kopaydan aldıgım o zevki kuş avında alamadım sabah beşte kalkacaksın salacaksın kopayı bir soyak buldugu zaman tek tek sesi yatak soyana girdimide sesi birazdaha artacak kaldırdımıda daha başka ses çıkacak kovarkende farklıses hele bide tavşanı 3 tur kovarda bırakmasa degme keyfine rastgele

ramazan dilik manisa

Çevrimdışı H.Deniz KAYA

• aVKoLiK Üye
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2010, 15:57:58 »

Bu benim 6 aylık domuzcum.bir kopayım daha geldi ama daha resmini çekmedim.Ben hem uçar hemde kaçar avına hastayım.Yeni sezonda inşallah yeni resimleri paylaşırız. Üsteki resımlerde 6 sıradakide benım eskı kopayım.

« Son Düzenleme: 29 Nisan 2010, 16:34:17 Gönderen: Ali Ekber ÇOMAK »

Çevrimdışı Birol YAY

• DostKoliK Üye
  • Yas: 42
  • SEVİYE = 2
« Yanıtla #14 : 29 Nisan 2010, 16:58:02 »
FATİH bey güzel bir konuya değinmişiniz cinsleri ve özelliklerini tek tek sayamam ama aklıma ilkgelen barak.kösebarak.sarıger.beagle.macar.vs cinsleri vardır arkadaşlarında belirttiği gibi yavru yetiştirmek çok zor usta köpek bulmak dahada zor köpeği almaya gidiyorsun sıkı atmana gerek yok azınla yakalıyor tavşanı ama ava götürüyorsun akşama kadar tilki kovalıyor bende eş ikitane kopayvar tavşandan başka hayvana bakmaz gördesli bir arkadaşımın vesilesi ile kopaycı oldum bana göre çok çok zevkli bir av kesinlikle ihtiyar avı değil erkenden salarsın oynaktaki sesi tavşanı kaldırırkenki ağlaması.[yanma]sonra yılmadan azimle kovması çok güzel MANİSADAN sitedeki bütün arkadaşlara selamlar.

Çevrimdışı Serhat SERİN

• DostKoliK Üye
  • Yas: 24
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #15 : 15 Haziran 2010, 17:55:02 »
öncelikle meraba arkadaşlar ben siteye yeni biriyim  keklik ve kupayla tavşan avı favorilerimdir gelelim konuya  genel olarak arkadaşlar açıklamış bende babamın çok eskiden beri kupay hastası olması doğal olarak çocuklugumdan beri kupaylarla iç içe olmam ve sevdiğim bir av olduğu için düşüncelerimi paylaşmak istedim aslında avın özünü recep kuyu amcamız çok güzel açıklamış sabahın erken saatinde farklı tonlardaki o sesler ciyaklamalar manyak olur katılıyorum

fatih abisi yaramıdeştin sen kopayı bilinmi sabahın beşinde  ize salcen sonrada ciyak ciyak ses dinliyecen onun heyacanını avı kovuşunu tavşanı kaldırışını  peşinden koşusunu seyredecen benim kopaylarım öyleydi ya kafkas baraklarım aman allahım domuzun peşinde ğörceksin bilecik ormanlarının bolu ormanları kastamonu samsun ıstıranca ömerli ah ah ah dili ğelsede  sana anlatsa vadilerin sesden nasıl yıtıldığını ama neyazıkki artık yok neden bakdinle domuz avındayım adamın tarlasının yarısını telef etmiş domuzlar bizleri ava davet ettiler ğittik tarla mısırtarlası ğeç ekilmiş içinde taze mısırlarda var birğün öncesi yaptığımız etütde çoksayıda domuz olduğuna kanaat ğetirdik ava başladık benim domuz avcılığım vede köpek yetiştiriciliğim mühitimde meşhurdur saldım baraklarımın üçünü henüzdaha beşdakika olmadı aman allahım birdomuz sürüsü40,50tane kadarvar bizde yaklaşık 20 kişi varız domuzların kaçışyollarını tuttuk vuran vurana yaklaşık o ğün 17 domuz vuruldu bunların resimleri sakarya merkez avcılar kulübünde var neyse biraz oturalım dedikdinlenmeğe çekildik  ve tabi avcıların olmazsa olmazı ateşi yaktık mısırı ğörünce dayanamadım 2tane kopardım ateşe attım tam osırada tarla sahibi ğeldi domuzlar tarlanın yarısını yemiş adam bize dua ediceği yerde 2 mısırın hesabını sormaya başladı senmisin mısır koparan aman allahım  adam orda 17 tene domuz yatıyor yav size helal olsun diyeceği yerde bize bintürlü bela aklına neğelirse  işte ben kopay zevkimi orda bıraktım yemin ettim bidahamı domuz köpeği tavşan köpeği hepsini arkadaşlara dağıttım bu benim içimde bir yaradır şimdi kuş köpeği bakıyom ama aklım onlarda işte kardeş şimdi olucaktıda sana resim atacaktımda sitede kopay barak ğörücekti sabahleyin ava ğidiceksem akşam hazırlığımı yaptıktan sonra yastığa kafamı koyup uykuya dalmayı beklerdim mümkümü sabaha kadar köpek sesi kulağımda çınlar uyu yamazdım ah ah ah başını ağırt tıysam kusuruma bakma

FATİH bey güzel bir konuya değinmişiniz cinsleri ve özelliklerini tek tek sayamam ama aklıma ilkgelen barak.kösebarak.sarıger.beagle.macar.vs cinsleri vardır arkadaşlarında belirttiği gibi yavru yetiştirmek çok zor usta köpek bulmak dahada zor köpeği almaya gidiyorsun sıkı atmana gerek yok azınla yakalıyor tavşanı ama ava götürüyorsun akşama kadar tilki kovalıyor bende eş ikitane kopayvar tavşandan başka hayvana bakmaz gördesli bir arkadaşımın vesilesi ile kopaycı oldum bana göre çok çok zevkli bir av kesinlikle ihtiyar avı değil erkenden salarsın oynaktaki sesi tavşanı kaldırırkenki ağlaması.[yanma]sonra yılmadan azimle kovması çok güzel MANİSADAN sitedeki bütün arkadaşlara selamlar.
birol yay arkadaşımızada şu konuda katılıyorum bizim beslediğimiz kopoylarda tavşandan başkasına bakmazdı yani babamın tercihi buydu ama yawruyu tek alıştırırdı tek başına ava götürürdü götüre götüre alışırdı önünde vurulan ilk tawşanı boğdurcaksın biraz oynatacaksın bi kaç kez özellikle arka ayağı kırık kaçan tavşana çökecek olay bitmiştir abi eğer yavrunun içinde varsa zaten kendiliğinden sürekli ava götürülerek öğreniyor zaten kokuya ürümesi(çok değişik tonlarda ve sesler çıkarırlar bu seslerin aslında manaları vardır bunları bi usta avcı ve köpeğiyle giderek ögrenilir), geniş gezmesi gibi özellikler kandan gelir eğitime gerek yoktur ve ilk alışma zamanlarında kovduğu tavşana boş sıkı atmamak yani vurmak çok önemlidir ilk alışma zamanlarında dikkatli olmak ve her kovulan tavşanı vurmak çok daha iyi olur şevke gelir bi sevinir görmelisiniz kısacası önünde tavsan vurula vurula usta olur .... Şimdide barağımız SARI ve kupayımız CESSİden görüntüler                                     arşivimde çok fotolar var kupaylarımızla bide ziyafetten koyuyim                          buda yavrumuz sezonda çok ümit ettiğimiz yavru kupaylar hakkında her türlü sorulara açığım arkadaşlarr Aksaraydan herkese selamlar..

SERHAT  MERSİNLİ                                                                         1990 0Rh(+)                         ''ASIL AZMAZ,BAL KOKMAZ ; KOKARSA YAĞ KOKAR,ASLI AYRANDIR.''

İbrahim ÖZEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 15 Haziran 2010, 19:57:06 »
Amasyadaki şeref beyin ününü çok duydum. Gemliğede köpeklerinden getittirme çabasında olan arkadaşlar var.

Çevrimdışı Yüksel PALPAS

• Yeni Üye
  • *
  • Yas: 48
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #17 : 09 Ekim 2010, 18:40:37 »
Kopayla av uğraş ister.Zevkine doyum olmaz ki köpeğin o tatlı sesi rüyalarına girer.Avını takip ederek dağlarda yankılanan en tatlı heyecan veren alarm sesidir bıkmazsın,yorulmazsın bilirsinki köpeğin sana avını getirecek.Kopay tam bir dostur ,sadık arkadaştır avcısına.Anlatmakla bitmez kopayların yetenekleri.tilki nin inine girmesi ayaklarıyla toprağı tünelciler gibi açması,domuzun sırtına atlayıp bağırması,tavşanı görünce ağlaması işte bu sesler insanın ruhuna işlemiştir ve asla unutamazsın.sevgiler.saygılar...

Çevrimdışı musa özpınar

• Yeni Üye
  • *
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #18 : 03 Şubat 2011, 16:30:51 »
abi bana büyük barak kopay lazımm yardımcı olabilirmisiniz

Çevrimdışı musa özpınar

• Yeni Üye
  • *
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #19 : 03 Şubat 2011, 16:52:34 »
sa abiler bende sitenize yeni üye oldumm konyadan katılıyorumm benimde barak bir köpek e ihtiyacımm var yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederimm 

Çevrimiçi Ali Ekber ÇOMAK

• SaruhanlaR
  • DostKoliK Üye
  • Yas: 39
  • SEVİYE = 598
    • SaruhanlaR
« Yanıtla #20 : 03 Şubat 2011, 17:18:41 »
sa abiler bende sitenize yeni üye oldumm konyadan katılıyorumm benimde barak bir köpek e ihtiyacımm var yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederimm 

Musa kardeşim bir ortama giriyorsun..Öncelikle bir selam, kelam..Tanışma ondan sonra bu şekilde seri isteğe geçseydin daha hoş olurdu..

Aramıza hoşgeldin kardeşim...

Ali Ekber ÇOMAK
1975 - Kütahya A Rh (+)
0 506 950 69 69

Recep DÖNMEZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 04 Şubat 2011, 09:52:38 »

Musa kardeşim bir ortama giriyorsun..Öncelikle bir selam, kelam..Tanışma ondan sonra bu şekilde seri isteğe geçseydin daha hoş olurdu..

Aramıza hoşgeldin kardeşim...

Ali Ekber Kardeşim!!!!
Bu tür insanları ne ilk nede son görüyoruz,
Bunlar köpek sahibi olabilmek adına siteye üye olup
siteyi bu amaçlarına göre kullanmak isteyenler.
Yok öyle değil amacımız diyorlarsa yazarlar buraya,yanlış
anlaşıldık,aslında niyetimiz böyle değildi derler bizde ona göre muhatap
alırız bunları....

Çevrimdışı Hilmi AYNACI

• DostKoliK Üye
  • Yas: 31
  • SEVİYE = 0
« Yanıtla #22 : 05 Şubat 2011, 10:55:42 »
Recep abiye katılıyorum

Tanışma bölümüne kendini tanıtmadan direk bir konuya yazı yazanlar genelde google dan aratıp bir konuyu görünce o siteye üye olan kişiler

ve bunların cogu yeni avcılar ama bi elin 5 parmagı aynı olmayacagı gibi bunların da hepsi aynı degildir

ama az çok yaptıgı yorumdan ne niyette oldugunu da belli ediyor şahıslar

Bu arkadaş gibi mesela :)

Hilmi aynacı
30.09.1983
istanbul
B RH+

Av kovalamaktır

Çevrimdışı Cemal ÇIKRIKÇIOĞLU

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 20
  • AVKOLİKCİYİZ VESSELAM
    • Gayınçonun sitesi
« Yanıtla #23 : 05 Şubat 2011, 19:44:19 »
Arkadaşlar bu tür davranan arkadaşlarımızı yönetici arkadaşlar özelden ikaz
etsinler tavırlarında bir değişiklik olmazsa ona göre gereğini yapsınlar saygı ve sevgilerimle

Cep No:0533 771 89 15

Çevrimdışı Mustafa Kemal KESKİN

• DostKoliK Üye
  • SEVİYE = 6
« Yanıtla #24 : 05 Şubat 2011, 19:51:47 »
Arkadaşlar, hata yapmış olabilir, belki ileride sitemizin çok iyi bir müdeavimlerinden biri olacaktır. Bence sadece bir uyarı yeterli. Ben hatırlıyorum da bilgisayarla gezintilere yeni başlıyordum, siteler hakkında pek bilgi sahibi dahi değildim, ben de aynen dediğiniz gibi sitelerden birine yorum yazdım, İsim vermekte de hiçbir mahsur görmem Av Doğa sitesi, halen o sitenin bir üyesiyim ve o sitedeki arkadaşları, yöneticileri de çok severim. Hemen hemen her gün o sitede bir gezintim de olur. Saygılar.

Mustafa Kemal Keskin  0 505 4577838

AvkoliK & Avcınınyeri - Av videoları, av tüfekleri, av köpekleri, av fotoları

« Yanıtla #24 : 05 Şubat 2011, 19:51:47 »

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
5+2 (cevap rakamla : 7):